Le Bananier Rouge Villa
| Gratis WiFi Gratis WiFi på værelserne | Aktiviteter Ridning Windsurfing Dykning Snorkling Fiskeri Kanosejlads Cykling Vandreture | Børnevenlig Tremmesenge/vugger |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Beliggende 10 minutters køretur til Parc Archéologique des Roches Gravées, har Le Bananier Rouge Villa udsigt over havet.
Stedet ligger 15 minutters gang fra Trois-Rivièress centrum. Denne indkvartering er også placeret 15 minutters kørsel fra Plage de bananier.
Feriehus indeholder et fuldt udstyret køkken til madlavning. Ecole Schoelcher busstoppested ligger 750 meter fra denne indkvartering. Aktiviteter som vandreture kan arrangeres på stedet.
- Lokale seværdigheder
- Parcelle AI 101,1 km
- Moulin a vent de la Grande Pointe1,7 km
- Anse Duquery1,6 km
- Habitation Mont Loue1,8 km
- Roche gravee des Galets1,5 km
- Notre-Dame de l'Assomption1,2 km
- Ancienne batterie de Canons1,8 km
- marche1,3 km
- Lufthavne
- Terre-de-Haut lufthavn2,4 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Parkering
- Kæledyr tilladt
- Røgdetektorer
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Have
- Grillfaciliteter
- Windsurfing
- Dykning
- Snorkling
- Kanosejlads
- Vandreture
- Ridning
- Cykling
- Fiskeri
Services
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Klimaanlæg
- Dagligstue
- Terrasse
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan vi parkere vores bil i Le Bananier Rouge Villa?
Gæster på Le Bananier Rouge Villa kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor meget koster det at booke Le Bananier Rouge Villa?
Gennemsnitsprisen for en nat i Le Bananier Rouge Villa er 89$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Le Bananier Rouge Villa?
Gæsterne vil kunne bo i Le Bananier Rouge Villa med deres kæledyr.